Výlety nejen do minulého století


Diskuse o čemkoliv - vítáme hlavně vaše názory

Datum: 10.03.2010

Vložil: Jan z Rosic

Titulek: Vzpomínka na bývalé Rosice

Dobrý den, často vzpomínám, na dobu, kdy ještě fungoval Sdružený klub pracujících, kde stále vtipy sršící "Kuna prase"- Pepa Karásek vládl nad klubovnami a byla vítána každá aktivita, která umožňovala rozumné vyžití. Já jsem měl to štěstí být v "klubu filmařů" pod vedením p.Smělíka,vedle Miloše Křipala, pana Sedláka a Pelikána. Na kameru jsem neměl, o to více jsem se zajímal o přípravu,
namyslet si nějaký ten scénář, s tím, jak říkáte že Vás baví, t.j. volba záběrů a skládání tak, aby se nemuselo moc stříhat.Tenkrá mít "šestnáctku v ruce" byl opravdu "malý orgasmus". Dělal jsem si večerně 5 let průmyslovku, tak jsem jako mladý ženáč, sem tam zaskočil za Bedřem Nerudem do kabiny do kina. Dali jsme se pak jiným směrem, a vprvní naši klubovně "nad jevištěm v kulturáku", jsme začali s radistikou. Jako radista z vojny, jsem cvičil morseovku. Postupně jsme se propracovali k radioamaterským koncesím a založily kolektivku OK2KFU na Svazarmovské věži. Velmi nám tehdy pomohl pan Klement Samek, který byl předsedou Svazarmu v Rosicích. K slavnému automotoklubu přibyli radisté, pak střelci a modeláři. To všechno byla "velká líheň" na šikovné lidi. Zejména u modelářů a radistů vyrostli velké individuality. Ve světě radioamatérů jsou známy značky OK2SG Slávka Křivého,OK2BZ Josefa Špiříka.U modelářů jsou to pánové Víťa Lacina,Kalina,Borek Dallágo,Doubek,Ing.Drnec . Škoda, že tyto tradice v mladé generaci už nemají pokračovatele. Je pravda, že mladí se velmi přizpůsobyli a využívají pokrok ve výpočetní technice. To je teď jejich svět. Omlouvám se, že jsem se "rozkecal", ale někdy je mi z toho smutno, že už je to trochu jinak .Nashle.


Zpět na diskuzi