Výlety nejen do minulého století


Diskuse o čemkoliv - vítáme hlavně vaše názory

Datum: 21.04.2010

Vložil: Lukáš Volánek

Titulek: Seniorům

Vážený pane Lenczi!

Velmi se omlouvám, že jsem neodpověděl na vaši výzvu dříve, ale pracovní povinnosti mi to bohužel nedovolily. Moc si vážím vašeho pozvání k prohlídce nových webových stránek obnoveného klubu důchodců nebo seniorů chcete-li. Ještě více si vážím aktivity, kterou tato organizace v minulosti vykonala a pevně věřím, že v ní bude úspěšně pokračovat.
Být tvůrčím, aktivním subjektem je důležité pro jednotlivce i pro celou společnost. Mít chuť participovat na něčem bohulibém, prospěšném je opakem destrukce a pasivity.
V Rosicích existuje spousta organizací, které by se mohly pyšnit bohatou historií. Některé stále expandují a některé stagnují a jiné dávno upadly v zapomnění.
Zmapování historie klubu důchodců v podobě webových stránek i ve stručném textu pro Rosu je hezkým poděkováním, všem těm, kteří jsou mezi námi již jen ve vzpomínkách. Archivní materiály svědčí o spoustě nadšení pro věc a také o mnoha hodinách odvedené práce. Já jsem se o činnosti klubu dozvídal pouze v útržcích prostřednictvím vyprávění paní Renaty Petrčkové a Jaroslavy Burešové.
Zdokumentování a zveřejnění činnosti klubu zajisté těší vaše současné kolegy i ty, kteří by o členství v organizaci stáli, avšak doposud si k ní nenašli cestu. Dávat o sobě vědět a komunikovat s okolím je velmi důležité. V textu do Rosy píšete, že jste využívali prostory kina a kinokavárny. Nový provozovatel kina - KIC Rosice, vám v případě zájmu, taktéž ochotně vyjde vstříc.
Věřím, že obrození klubu důchodců je startem do nové činorodé etapy života této organizace.
Organizace, která je důležitou součástí života každého vyspělého a kulturního města.

Mnoho úspěchů ve vaší činnosti vám všem přeje
Lukáš Volánek


Zpět na diskuzi