Výlety nejen do minulého století


Blog

Datum: 15.04.2010

Vložil: Monika Rovná

Titulek: O seniorech, webech a tak...

Zdravím tímto rosické seniory, slíbila jsem totiž panu Lenczovi, že na tyto stránky zavítám a prohlédnu si je. Předem se omlouvám za drobné chyby v textu, ale brýle mám v práci a bez nich je to opravdu jiné psaní. Využila jsem googlového překladače, abych se podívala čím se zabývají webové stránky zahraniční. Vůbec mi nedošlo například, že seniorem se dá označit každý, kdo překročí hranici 5Oti let. A možná slovo hranice je to, co je na tom celém ještě pořád špatně. Dnes se většina snaží nedělat rozdíly a žít společně a společensky. Vloni jsem byla ve Vsetíně na knihovnickém semináři a aby se senioři nedostávali na okraj zájmu společnosti, tady vznikla myšlenka tzv. inzerce. Spousta z vás má něco, co může nabídnout i mimo rámec seniorské komunity. Může to být čas, nějaká zručnost, možná i vlastní osobnost. Už nevím kde, v kterém městě vznikla nástěnka, kam senioři vyvěšovali své služby... Jednoduchý systém, který má celkem velký dosah. Uvedete jméno, kontakt a svou nabídku. Od doučování třeba matematiky, hlídání dětí, nabídky babičkování, vaření (pro jednoho to není ono), venčení psa, návštěvy, pletení - cokoli. Zpětná vazba je také důležitá, tady se k inzerátům připisovalo hodnocení těch, kteří služeb využili, to proto, aby se nabízející mohli zdokonalovat a ostatní, aby se lépe v nabídce zorientovali. Klub je dobrá věc, ale neuzavírejte se, vaše možnosti jsou stále velké a potřeba být užiteční snad také. Ať se vám daří, srdečně zdraví Monika R.


Zpět na diskuzi