Výlety nejen do minulého století


Diskusní téma: Blog

Datum: 29.05.2019

Vložil: Thusiori

Titulek: Template

Hello, this might be off topic, but where did you get the html template for the site? Thanks!

—————

Datum: 05.06.2018

Vložil: AlbertCak

Titulek: How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

The prostate gland is a vital portion of a male's the reproductive system. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate related can be found just as you're watching rectum, below the bladder and around the urethra. When there is prostate problem, it is almost always really miserable and inconvenient for that patient as his urinary strategy is directly affected.

The common prostate health issues are prostate infection, enlarged prostate and prostate type of cancer.Prostate infection, also referred to as prostatitis, is easily the most common prostate-related overuse injury in men younger than 55 years old. Infections in the prostate related are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis could be the least common of most forms of prostate infection. It is due to bacteria based in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated by using antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to ease the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition connected with a particular defect inside the gland along with the persistence presence of bacteria within the urinary tract. It can be a result of trauma on the urinary tract or by infections received from other regions in the body. A patient may feel testicular pain, spine pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal of the prostate defect then the use antibiotics and NSAIDs to deal with the inflammation.

Non-bacterial prostatitis is the reason for approximately 90% coming from all prostatitis cases; however, researchers have not to create the sources of these conditions. Some researchers believe that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and lifting may cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, a proper meals are important. These are some of the steps you can take to maintain your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is necessary for general health and this will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that a few ejaculations weekly will prevent prostate type of cancer.

3. Eat red meat moderately. It has been shown that consuming greater than four meals of beef every week will increase the probability of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a proper diet with cereals, vegetable and fruits to make sure sufficient intake of nutrients required for prostate health.

The most significant measure to adopt to make sure a healthy prostate is usually to go for regular prostate health screening. If you are forty yrs . old and above, you should opt for prostate examination at least once per year.

—————

Datum: 09.07.2013

Vložil: iva

Titulek: inkontinenční kalhotky

nabízím inkontinenční plenkové kalhotky, různé druhy, typy, velikosti, Tena, Depend, pro muže i ženy...100Kč/balení koudelkova@ibrs.cz, 603523185

—————


Blog

28.06.2009 09:11

Fyzické aktivity napomáhají udržet náš mozek v kondici

  Lidé si stále více uvědomují význam tělesného cvičení a pohybu pro intelekt. Tzv. Oxfordský slovník (The Oxford Dictionary) definuje cvičení jako „aktivity vyžadující fyzické úsilí, konané v zájmu zdraví a kondice“.  Význam dobré kondice mozku se nesmí podceňovat a fyzické...

—————

20.06.2009 14:23

Domov

  Před mnoha léty jsem natočil malý rodinný film, nazvaný Domov. Připomněl jsem si ho při čtení maďarského blogu pro „staré“ (öregek). Byly to pouhé obrázky a hudba a všeho všudy dvě věty. Přesně si už na ně nevzpomínám, vyjadřovaly pochybnost vysvětlit pojem DOMOV slovy, jeho složitý,...

—————

03.06.2009 13:35

Hranice šťastia

Myslím si, že so mnou budete súhlasiť, ak súčasnosť nazvem aj obdobím rýchlorozpustnej kávy, instantného čaju, či fotografie na počkanie. Jazdíme rýchlo, chodíme rýchlo, spíme málo. Aj vybavené chceme mať všetko okamžite a hneď. Najlepšie po známosti. Týmto spôsobom sa správame nielen k okoliu, ale...

—————

25.05.2009 16:59

Buran

   Pomalu si zvykám, že patřím k seniorům, k těm s velkým S – osmdesátka se mi houfně blíží. Patří k tomu drobné příhody, třeba když mi mladé dámy v Brně uvolňují místo v tramvaji. Příhody jsou ovšem různé…  Není to ani tak dávno, u Liedla jsem přišel na...

—————


Blog

Datum: 15.04.2010

Vložil: Čaj o páté

Titulek: Knihovny na vás myslí

Vybavila se mi ještě jedna vsetínská aktivita, kterou může nabídnou každá knihovna, protože je to ta nejjednodušší věc. Tady ji nazývali "čajem o páté". Jde o jednu hodinu před zavírací hodinou v té které knihovně. Tu si mohou obsadit senioři. Je to hodina, kdy už návštěvníků knihovny ubývá a přesto mohou její prostory udělat ještě další službu. Prakticky se to provozuje takto, senioři se domluví, že se budou scházet, jak to komu bude vyhovovat pravidelně např. každý pátek od pěti do šesti, je na nich, jestli to bude i o čaji a třeba bábovce, ale jedno je jisté. Knihovna je veřejná a na její "půdě" by mohlo dojít k několika mezigeneračním příjemným setkáním. Mějte hezký den, Monika R.

—————

Datum: 15.04.2010

Vložil: Monika Rovná

Titulek: O seniorech, webech a tak...

Zdravím tímto rosické seniory, slíbila jsem totiž panu Lenczovi, že na tyto stránky zavítám a prohlédnu si je. Předem se omlouvám za drobné chyby v textu, ale brýle mám v práci a bez nich je to opravdu jiné psaní. Využila jsem googlového překladače, abych se podívala čím se zabývají webové stránky zahraniční. Vůbec mi nedošlo například, že seniorem se dá označit každý, kdo překročí hranici 5Oti let. A možná slovo hranice je to, co je na tom celém ještě pořád špatně. Dnes se většina snaží nedělat rozdíly a žít společně a společensky. Vloni jsem byla ve Vsetíně na knihovnickém semináři a aby se senioři nedostávali na okraj zájmu společnosti, tady vznikla myšlenka tzv. inzerce. Spousta z vás má něco, co může nabídnout i mimo rámec seniorské komunity. Může to být čas, nějaká zručnost, možná i vlastní osobnost. Už nevím kde, v kterém městě vznikla nástěnka, kam senioři vyvěšovali své služby... Jednoduchý systém, který má celkem velký dosah. Uvedete jméno, kontakt a svou nabídku. Od doučování třeba matematiky, hlídání dětí, nabídky babičkování, vaření (pro jednoho to není ono), venčení psa, návštěvy, pletení - cokoli. Zpětná vazba je také důležitá, tady se k inzerátům připisovalo hodnocení těch, kteří služeb využili, to proto, aby se nabízející mohli zdokonalovat a ostatní, aby se lépe v nabídce zorientovali. Klub je dobrá věc, ale neuzavírejte se, vaše možnosti jsou stále velké a potřeba být užiteční snad také. Ať se vám daří, srdečně zdraví Monika R.

—————