Výlety nejen do minulého století


Lázně, které jsme si zamilovali - Luhačovice

 

Nemusíte se mnou souhlasit, ale pro nás jsou Luhačovice ty nejmilejší moravské lázně. Rád bych vás jimi malinko provedl, nebude to žádný odborný průvodce, jen několik obrázků, které jsem zachytil v období 2003-2006.

 

Náš vztah k nim se vyvíjel už od minulého, kdy nám zdravotní pojišťovna dopřála několik málo léčebných pobytů. Prospěly a tak jsme se na ně vypravili koncem století i začátkem nového zčásti i na vlastní náklady (tzv. příspěvkové léčení), převážně s využitím služeb dnešních Lázní Luhačovice, a.s. Mají obrovské zázemí několika léčebných domů jako Palace, Morava, Jurkovičův dům, které mají své dokonalé vybavení pro všechny představitelné procedury i zázemí několika lépe i méně dokonale vybavených ubytoven, jako Dům B. Smetany, Jestřabí, Alexandria, Společenský dům, Póla-Vepřek, Riviera a další.

 

Nová doba přinesla nové podněty a s nimi nová lázeňská zařízení. Na prvním místě bychom měli jmenovat Lázeňský dům Miramare (Miramare I a II) a další připojené objekty, které poskytují veškeré lázeňské služby 

 

Pozoruhodnou zdejší architekturu lze stěží obsáhnout. Z té historické jsou to především díla Dušana Jurkoviče a na prvním místě nedávno rekonstruovaný Jurkovičův dům.


Luhačovice objektivem mé kamery

/album/luhacovice/a10-slunlazne-jpg/
/album/luhacovice/a11a-miramare-jpg/
/album/luhacovice/a12a-prak-jpg/
/album/luhacovice/a12-park-jpg/
/album/luhacovice/a13-ricka-jpg/
/album/luhacovice/a14-podzim-jpg/
/album/luhacovice/a15-pisni-jpg/
/album/luhacovice/a16a-fontana-jpg/
/album/luhacovice/a16-fontana-jpg/
/album/luhacovice/a18-prehrada-jpg/
/album/luhacovice/a19-dum-jpg/
/album/luhacovice/a1a-vesely-jpg/

—————